×

Üye Puanlaması

Üye puanlamaları nedir?

Üye puanlamaları, BlaBlaCar topluluğu üyelerinin birbirlerine verdikleri geri bildirimlerdir. İyi puanlar, üyelerin güvenilir olduğu ve topluluk tarafından önerildiği anlamına gelir. İyi puana sahipsen diğer üyeler seninle yolculuk paylaşmayı tercih eder ve yolculuğunu daha kolay düzenlersin.

Şimdi puan ver!

Karşılıklı puan verme

BlaBlaCar'dan iletişim kurduğun üyelere puan verebilir ve onlardan puan alabilirsin.

Önce sen puan verirsen diğer üye de sana puan verene kadar senin verdiğin puanı göremez. Dolayısıyla, puan verirken dürüst olmaktan çekinme.

Diğer üyenin sana 14 gün içinde puan vermesi gerekir. İkiniz de puan verdikten sonra veya 14 günlük süre bittiğinde, verdiğiniz puanlar yayınlanır.

Önce diğer üye sana puan verirse puan aldığına dair sana bir bildirim gelir ve senin de karşılığında puan vermen istenir.

Puan verdikten sonra onun sana verdiği puanı görürsün ve her ikinizin de puanı profillerinizde yayınlanır.

1. Birlikte yolculuk etmediyseniz üyenin sürücü mü yoksa yolcu mu olduğunu belirt.

2. Deneyimine puan vermek için listeden seçim yap.

3. Yorum gir, deneyimini kendi açından değerlendir ve bu üyeyle yolculuk paylaşmayı diğer üyelere önerip önermeyeceğini bildir. Göndermeden önce yazdıklarının önizlemesini yapabilirsin.

Bazı puan örnekleri:

  • Mükemmel  - inanılmaz bir deneyim! Yolculuk çok rahat geçti, kendisi oldukça güvenilir biri, veya sürücüyse seni evine yakın bir yere bırakmayı önerdi.
  • İyi  - güvenilirdi, kendini rahat hissettin ve keyifli bir yolculuk deneyimi geçirdin.
  • Normal  - kendisi zamanında geldi ve genel olarak olumlu bir yolculuk deneyimiydi.
  • Kötü  - deneyim çok iyi değildi ve kendisini önermezsin.
  • Uzak Durmalı  - üye kibar davranmadı, buluşma yerine gelmedi veya seninle iletişime geçmedi.

Puan vermeyle ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Anonim sürücülük becerileri değerlendirmeleri

Bir sürücüye puan veriyorsan onun sürücülük becerilerini anonim olarak da değerlendirebilirsin. Bu geri bildirim onlara doğrudan gösterilmez. Birkaç anonim sürücülük becerileri değerlendirmesinin ardından profillerinde ortalama bir değer gösterilir. Bu ekstra geri bildirim seviyesi, BlaBlaCar'da yolculuk paylaşımının güvenilirliğini ve güvenliğini sağlamaya katkıda bulunur.

O zaman ne bekliyorsun?

BlaBlaCar ile yolculuk paylaştıysan şimdi puan ver ve daha güvenilir bir üye ol! Bir üyeyle olan deneyimini toplulukla paylaş. Puan veren üyelerin %75'i puan verdikleri üyeden puan alıyor. Böylece, Deneyim Seviyen artar ve daha güvenilir bir topluluk üyesi olursun!

Şimdi puan ver!