×

Yalnızca Kadınlar

BlaBlaCar’ın güvenli ve güvenilir bir topluluk oluşturmaya yönelik birçok emniyet özelliği bulunmaktadır ancak yine de erkek üyelerle yolculuk paylaşmayı tercih etmeyecek kadın üyelerimiz olabilir. BlaBlaCar bunu düşünerek Yalnızca Kadınlar seçeneğini yarattı. Bu seçenek sayesinde kadın üyelerimiz, hem sürücüsü hem de yolcuları kadın olan yolculuklar yapabilir. Yalnızca Kadınlar, kadın üyelerimizin kendilerini daha da güvende hissetmeleri için harika bir yöntem, özellikle de BlaBlaCar topluluğuna yeni katılmış ve ilk kez yolculuk paylaşacak üyelerimiz için.

Yolculuk arama

Kadın bir yolcu olarak, yolculuk arıyor ve kadın bir sürücüyle yolculuk etmeyi tercih ediyorsan, sürücülerin fotoğraflarına veya avatarlarına bak (avatarı morsa kadın, maviyse erkektir). BlaBlaCar üyelerinin cinsiyetlerini belirtmeleri zorunludur. Cinsiyetlerini doğru belirttiklerinden emin olmak istiyorsan, birkaç puanlaması olan bir sürücü seç. Bu şekilde, diğer üyelerin bu üyeyle gerçek hayatta tanıştıklarını görür, üyenin gerçek kimliğini kullandığını anlarsın.

Yolculuk ilanı verme

Aracında boş koltukları olan bir kadın sürücüysen, yalnızca kadınlara yolculuk ilanı verme seçeneğin var. İlanını bu şekilde verdiğinde yalnızca kayıtlı kadın üyeler ilanını görebilir. Yolculuk ilanının, yalnızca kadınlara gösterildiği "Yolculuk detayları" kısmından görülebilir.

Yakında bir yere mi gideceksin?

Yalnızca kadınlara yolculuk ilanı ver!